V uplynulých dvoch desaťročiach sa vyvinula PRIESTOROVÁ AKUSTIKA na jeden z hlavných problémov, s ktorými sa denne stretávame v interiéri budov.

Naším cieľom je zabezpečiť akustickú pohodu v každom priestore, či sa jedná o auditórium, kino, divadlo, kanceláriu, alebo obývačku. Zrozumiteľnosť reči či intimitu rozhovoru ovplyvňuje zvuková pohltivosť vnútorných povrchov miestnosti (steny, podlaha, strop), ktorá má vplyv na znižovanie času dozvuku.
 

Room acoustic solutions

 
 

Sme oficiálnym distribútorom akustických panelov


renomovanej spoločnosti AKUSTIK PLUS GmbH & Co.KG.
Spoločnosť AKUSTIK PLUS GmbH & Co.KG. bola založená v roku 2004, ktorá nadväzuje na činnosť skupiny firiem EICHHORN.

Táto vysoko špecializovaná spoločnosť spája inovácie a odborné znalosti v oblasti priestorovej akustiky. Zameriava sa na vývoj akusticky účinných produktov z dreva a z drevených kompozitov s požiarnou odolnosťou najvyššej triedy A2-s1, d0. Produkty sú určené na konečnú úpravu stien, podhľadov a častí nábytkov. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva približne 120 ľudí v dvoch závodoch v mestách Wächtersbach a Behringen.

Vývoj a výroba prebieha na ploche cca 18.000m2 a hotové výrobky sú uskladnené na ploche cca 2.500 m2.

Systémové riešenia


základný produktový program
EKO riešenie: SLIMLINE GREEN
inovatívny a ekologický produkt z masívneho dreva. Pre všetky objekty, v ktorých sa, okrem dobrej priestorovej akustiky, kladie mimoriadny dôraz aj na použitie stavebných materiálov so zníženou emisiou a trvalú udržateľnosť rozvoja.
 
 
 

Akustography


dizajnový program

Perforované obrazy spočívajú na rastri dier po 4 mm v obidvoch smeroch. Kontrastným rozdielom dier priemeru 1,5 mm, 2,0mm a 2,5mm je možné stvárniť akúkoľvek grafiku. Podkladom môže byť fotografia, logo, rôzne texty, symboly či iné abstraktné motívy.

Vaše grafické akustické panely sa tak stanú nezameniteľným pútačom pre oči, ako aj opticky nevtieravýma decentným stvárnením steny alebo stropu, ktoré zhodnotia každý interiér.

Povrchy


  • Dyhy z pravého dreva
  • Vybrané laminátové dekory CPL zn. Egger (Uni-, Drevo-, Štruktúrované dekory)
  • Na požiadanie aj iné dekory: CPL, HPL, melamin, lak,...
  • Potrebujete vyriešiť problém s hlučným kolegom na Vašom pracovisku? Vadí Vám nadmerný hluk vo Vašej hotelovej recepcii? Chcete, aby sa hostia cítili vo Vašej reštaurácii príjemne?
  • Požiadajte nás o nezáväznú ponuku a navrhneme Vám riešenie na odstránenie hluku z Vašich priestorov.

Zavolajte nám: +421 907 197 225 | 421 904 218 814

alebo nam napíšte: info@tatraatelier.sk